فناوری شارژ وایرلس به شما این امکان را می دهد که بدون استفاده از کابل، گوشی موبایل و یا هر وسیله دارای این قابلیت را شارژ کنید.  از جمله مزایای اصلی شارژ وایرلس سادگی شارژ توسط آن است، چرا که نیاز نیست هر بار کابل شارژ را به گوشی خود متصل و پس از انجام شارژ آن را قطع کنید. برای شارژ توسط این فناوری، کافی است دستگاه خود را روی شارژر وایرلس قرار دهید. شارژ وایرلس

شارژ وایرلس چگونه کار می کند؟

زمانی که بار الکتریکی میان دو فلز (رساناییت بالا) به جریان می افتد، یک میدان الکتریکی بینشان به وجود می آید.از این تکنولوژی استفاده کرده اند  که با ایجاد میدان مغناطیسی و سیم پیچی مناسب موجب دریافت شارژ در گوشی تان ، می شود و قابلیت شارژ شدن را بدون اتصال فیزیکی ممکن می سازد.

شارژ وایرلس

گوشی ها و تبلت های دارای تکنولوژی شارژ وایرلس Qi 

گوشی ها  و تبلت های زیر دارای قابلیت شارژ وایرلس هستند و میتوان با خرید یک شارژر وایرلس و از قابلیت شارژ بدون سیم استفاده کرد.

گوشی های برند های مختلف را میتوان با انواع شارژر های وایرلس برند های دیگر شارژ کرد به عنوان مثال گوشی  آیفون ایکس به خوبی با شارژرهای وایرلس ساخت شرکت سامسونگ شارژ می شوند

. لیست گوشی های دارای قابلیت شارژ وایرلس :

  • اپل: آیفون X , آیفون 8 ,  آیفون 8 plus
  • سامسونگ: S9 ,  S9+ , Note 8 ,  S8,  S8+ ,  S7 ,  S7 Edge ,  Note 5 , S6 , S6 Edge
  • ال جی: V30, G6 (US version only), G4 , G3
  • مایکروسافت لومیا : 1520 , 1020 , 930 , 929 , 928 , 920
  • نکسوس گوگل: 4 , 5 , 6 , 7 (2013)
  • بلک بری: Priv

اضافه کردن این قابلیت به گوشی هایی که پشتیبانی نمی کنند:

با استفاده از یک آداپتور یونیورسال میتوان به تمامی گوشی های که پورت micro usb (اندروید) و Lightning (مانند اپل) دارند قابلیت شارژ وایرلس را اضافه نمود.

شارژ وایرلسشارژ وایرلس