امروزه با بالا رفتن قیمت گوشی ها و قیمت بالای تعویض lcd و  تاچ ال سی دی آن ها و هم چنین خش افتادن پیدا کردن ظاهر نامناسب صفحه گوشی دارندگان تلفن همراه را مجاب به استفاده از انواع برچسب محافظ صفحه نموده است. انواع مختلفی برچسب وجود دارد که ما تفاوت های گلس و نانو گلس را در مقاله بیان کردیم . در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با نحوه نصب گلس گوشی و از بین بردن حباب های زیر گلس، سخن گفته و این امر را خدمت علاقه مندان آموزش دهیم.

نحوه نصب گلس گوشی

نصب گلس گوشی نیاز به دقت فراوانی دارد چراکه اگر اشتباهی در کار صورت بگیرد دیگر گلس کارایی نخواهد داشت یا به سختی میتوان ان را تصحیح کرد. به همین علت حدالامکان پیشنهاد می گردد نصب گلس گوشی را به عهده افراد خبره قرار دهید. اما اگر خود مابل به انجام  نصب گلس گوشی خود نمایید، بهتر است به ترتیب زیر عمل کنید:

مرحله اول:

ابتدا باید مکانی را برای نصب گلس انتخاب کنید که کمترین آلودگی گرد و غبار را داشته باشد. توجه داشته باشید که فضای داخلی خانه  هوا بصورت ملایم در جریان باشد و رو به روی کولر و پنکه نباشید.

مرحله دوم:

دستان خود را بشویید و با یک حوله تمیز، کاملا خشک کنید طوری که هیچ رطوبتی در دستان شما نباشد.

مرحله سوم:

با پد های الکلی و یا یک پارچه تمیز کننده نرم و یک حلال مانند محلول تمیز کننده شیشه عینک یا الکل و یا مرطوب کننده صابونی به آرامی سطح صفحه نمایش گوشی را پاک کنید طوری که هیچ گرد و غبار و لکه ای روی آن نماند.

نصب گلس نصب گلس

مرحله چهارم:

قبل از نصب گلس، آن را روی صفحه نمایش گوشی قرار دهید و در نظر بگیرد چقدر با حاشیه اطراف گوشی فاصله دارد. این فاصله ها را تنظیم کنید و دقت کنید که گلس نه خیلی زیاد از گوشه ها دور شود و نه از محدوده حاشیه گوشی بگذرد. در غیر اینصورت هوا به زیر گلس نفوذ کرده و کار شما بیهوده خواهد بود. دقت کنید که دوربین جلو و یا دکمه تاچ گوشی، دقیقا روی بریدگی که روی گلس برای این کار وجود دارد بیفتد.

نصب گلس

مرحله ششم:

حال نوبت به نصب گلس گوشی رسیده است. برچسب پشت گلس را کنده و آن را از طرفی که برچسب را جدا کردید روی گوشی قرار دهید طوری که تمام زوایا و حاشیه ها دقیقا با صفحه نمایش گوشی هماهنگ باشد. بعد از قرار دادن گلس چند بار با انگشت روی گلس را از پایین به بالا به آرامی مالش دهید تا صاف شود. در این هنگام می توانید برچسب رویی گلس را نیز از روی آن جدا کنید.

مرحله هفتم:

با یک کارت بانکی به آرامی از پایین تا بالای گلس را فشار داده و روی سطح گلس حرکت بدهید تا حباب ها به سمت لبه بیرون گلس هول داده شوند. این کار را چند بار انجام دهید تا حباب و هوای زیر گلس کاملا محو شوند. تبریک شما توانستید به جواب سوال “چگونه گلس گوشی را نصب کنیم؟” برسید و بی نیاز از هیچ کسی خودتان گلس گوشی را نصب کنید. نصب گلسنصب گلس